Triplex Kutu Koli

Triplex Koli; 1 adet iç, 1 adet dış, 2 adet ara ve üç adet ondüle olmak üzere, toplam yedi kat kağıdın birbirine yapıştırılması ile üç dalga oluklu mukavvadan üretilen kolilerdir. Tripleks kolisi; Üç kat triplex oluklu mukavva ile oluşturulduğu için tripleks adını almıştır. Tripleks Koli Kalın Özel karton koli çeşitleridir.

Üç oluklu triplex koliler, sağlam yapısı ve yüksek dayanıklılık özelliği sayesinde sarsılmalara veya darbelere karşı dayanıklıdır. Triplex koli; içerisindeki ürünü darbelerden, çizilmelerden, kırılmalardan veya sudan korumaktadır.

Triplex Kutu Koli

Triplex (Tripleks) koli; 3 kat oluklu mukavvanın bir arada kullanılarak ortaya getirilen kolilere verilen umumi bir isim olan, 4 adet düz kartonun içerisine üç levha karton oluğun yerleştirilmesi sureti ile imal edilen tripleks koli çeşitleri, dayanıklı yapısı ve yüksek mukavemet kuvveti ile genelde endüstri pazarında sarfedilen bir ambalaj çeşididir.

Triplex (Tripleks) koli Sahip olduğu özellikler nedeniyle genel olarak sanayi sektöründe makinelerin ambalajlanmasında kullanılır. Standart özelliklerdeki kolilere göre ekstra avantajları bulunan tripleks koliler, içerisindeki ürünün ağırlığından dolayı yırtılmaz ve kırılmaz. Bu sayede 200 kg ile 800 kg arasındaki ağır makinelerin taşınmasını sağlayarak ihracat kolileri özelliğini kazanmaktadır.

Triplex (Tripleks) çeşitleri Ürünlerin hava faktörlerinden etkilenmeden kolay bir şekilde taşınmasının, muntazam bir şekilde depolanmasını sağlamaktadır. Triplex koliler; A dalga, B dalga, C dalganın birleşmesinden ortaya gelmektedir. Triplex koli genelde otomotiv sektörü, ağır makine sektörü, yedek parça sektörü gibi sektörler amacıyla üretilip, satılmaktadır. 200 kg’dan 800 kg’a kadar ağırlık taşıyabilen triplex koliler ihtiyacınıza göre yanıt verebilmektedir

Tripleks Koli Kullanım Alanları

Triplex koli; Genellikle ağır sanayi ambalajında, Makine parçaları, rulmanlar, civatalar gibi ağır ürünler için kullanılır. İhracat kolisi için ideal bir kolidir. Sevkiyat kolisi olarak sıklıkla kullanılır. Sanayi sektöründe en çok tercih edilen kolilerdir.

Tripleks kolisi, ambalajlamada koruma niteliğinde kullanılan bir koli modelidir. Ürünü koruyan koli, ekonomik avantajlara sahiptir. Üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde sıvı geçirilmez özelliğine sahiptirler. Koli, nem ve rutubete karşı dayanıklıdır. Bu sayede makinelerin güvenilir bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır. Özel istenilen ölçülerde üretiliyor olması sayesinde her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Üretimi biten koliler, özenle paketlenerek tüketiciye ulaştırılır. Özenli paketleme sayesinde koliler temiz ve kullanıma hazır halde tüketiciye sunulmaktadır. Tripleks kolisi, dışarıdan gelecek darbelere karşı korunur; böylelikle çizilme veya kırılma olmaz. Yüksek dayanıklılığa sahip olması sayesinde yurt dışına ürün gönderimi için kullanılmaktadır. Tripleks koli Baskılı yada baskılı yapılabilir! Makine, ham madde, demir gibi ağır ve değerli ürünlerin taşınmasında kullanılır. Koli üzerine yapılan baskılar, yurt içinde ve yurt dışında reklam yapmak için iyi bir tercihtir. Tercih edilen tripleks koli ile ekstra önlem almaya gerek kalmaz. 3 oluklu koli, dayanıklı ve temiz olmasından dolayı içerisindeki ürünü korur, uzun süre muhafaza eder. Tripleks koli talebinizi bize iletmeniz yeterli olacaktır.