Tam Kapaklı Koli

Tam Kapaklı Koli genellikle ağır ürünlerin taşınması ve istiflenmesi için tercih edilir. Kolide tam kapak kullanılarak kolinin mukavemeti arttırılır. Tam kapaklı koli sayesinde ürünün istiflenmesinde ve depolanmasında kolideki çökme engellenir ve kolinin dayanma gücü artar. Bu sistem sayesinde ağır ürünlerinizi üst üste ve yanlamasına dizebilirsiniz. Koli dış kapaklarının üst üste bindirildiği koliler bu tip özelliğiyle standart kapak koliden kendini ayırmaktadır. Genellikle en ölçüsü dar olan ve yan yüzü üstüne istiflenen kutular, başlarda oluşan mukavva katı nedeniyle istife dirençlidir ve üst üste koyulabilir.

Tam Kapaklı Koliler

Tam kapaklı koliler eni dar olan ürünlerde de tercih edilir. Çünkü eni dar olan ürünlerde standar kapak uygularsak koli kapaklarında kırılmalar meydana gelebilir. Bu da kolinin kapanması ve ambalajlanmasında problem yaratır. Örneğin dış ölçüsüsün eni 15 cm olan bir ürünün kapakları standart kolide 7,5+7,5 cm olacaktır. Bu da kapakların birleşmesi sırasında eğilme, kırılma gibi problemler doğurabilir. Bu tür ürünlerde tam kapaklı koli öneriyoruz.

Tam Kapaklı Kutu Koli

Tam kapak kolilerin kapak ölçüleri kolinin eni ile aynıdır. Kolimizin eni kaç cm ise kutunun her bir kâğıda da o kadardır. Yani 40*30*40 ölçülerindeki tam kapaklı kolimizin bir kapağı 40cm'dir. Tam Kapak kolide kutunun dış kapakları birbiri üzerine kapanır ve bu kapaklar koliyi olduğu gibi kapatır. Tam Kapaklı kolilerde B+C dalga ve E+B dalga dediğimiz çift oluklu mukavva levhalar kullanılır